Drogi Gospodarzu!

Jesteś na bieżąco ze zmieniającym się prawem dotyczącym łowiectwa? Wiesz jak i od kiedy możesz zakazać polowań na swoich gruntach?

Czy wiesz, że może wreszcie skończy się uprzywilejowana sytuacja banków w stosunku do zadłużonych rolników?

A może borykasz się ze stratami w uprawach? Z jednej strony susza, huragany, powodzie z drugiej dzikie zwierzęta... To tylko kilka problemów, które spędzają sen z oczu Tobie, albo Twoim kolegom zajmującym się uprawami.

Zamień bilans strat na bilans zysków razem z „Agrodoradcą”!

Znamy Twoje codzienne bolączki, dlatego w „Agrodoradcy” poruszamy wszystkie problemy, z którymi zmaga się każde gospodarstwo rolne, sadownicze, ogrodnicze i zajmujące się hodowlą zwierząt.

Z bieżącego numeru czasopisma dowiesz się:

 • czy rolnikom będzie łatwiej sprzedać wieprzowinę z obszarów zagrożonych ASF
 • jak nie popełnić błędu przy umowie ubezpieczenia rolników i skutecznie uzyskać odszkodowanie
 • jakie są zasady powierzania pracy cudzoziemcom na podstawie oświadczeń
 • czy można ją odwołać darowiznę nieruchomości rolnej
 • jakie szanse na odszkodowanie ma rolnik, jeżeli pijany kierowca uszkodził ogrodzenie
 • jak będą opodatkowane grunty, z których korzystają przedsiębiorcy w związku z posadowieniem na nich infrastruktury
 • jakie będą stawki podatku od środków transportowych w 2019 roku
 • co możesz zrobić, jeżeli nadpłaciłeś składki do KRUS
 • co możesz zrobić, jeżeli gmina błędnie naliczyła podatek
 • czy trzeba zapłacić VAT, jeżeli czynszu nie określono w pieniądzu, lecz w kwintalach pszenicy
 • co możesz zrobić, jeżeli gmina błędnie naliczyła podatek
 • jak pozyskać pieniądze za przekazanie gospodarstwa

Nasi Czytelnicy potwierdzają: tak, „Agrodoradca” to źródło wiedzy, która ułatwia prowadzenie gospodarstwa w niesprzyjających warunkach rynkowych.

Publikacja rzeczywiście porusza wiele aspektów prawnych, które trudno znaleźć w innych publikacjach, a we współczesnym, zagmatwanym prawnie świecie niełatwo jest odnaleźć się szaremu obywatelowi.

Grzegorz Kwater

4 korzyści w cenie prenumeraty

Potrzebujesz fachowej porady prawnej? Dobrze się składa, ponieważ wraz z prenumeratą „Agrodoradcy” otrzymasz nieograniczoną możliwość zadawania pytań ekspertom z renomowanej kancelarii prawnej Walter&Wroński. Jeżeli do tej pory zniechęcała Ciebie cena takiej usługi (od 100 zł do nawet 300 zł), to teraz możesz korzystać z niej do woli. Zapewniamy ją w cenie publikacji.

Na Twoje pytania czeka grono naszych ekspertów. Wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz wiadomość e-mail – zawsze otrzymasz na nie wyczerpującą odpowiedź.

Co tydzień otrzymasz na skrzynkę e-mail newsletter z najaktualniejszymi poradami i zmianami prawnymi.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dostęp do strony agrodoradca24.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo aktualnych i niezbędnych informacji dla każdego producenta rolnego, ciekawe porady eksperckie i prawne, wydania „Agrodoradcy”, gotowe wzory dokumentów, m.in.: umowę dzierżawy, wniosek o umorzenie zaległości podatkowej, umowę kontraktacji.

Tutaj nasi Czytelnicy znowu są zgodni: porady publikowane w „Agrodoradcy” są jasne, jednoznaczne i pomocne w codziennej pracy – podobnie jak opinie naszych ekspertów.

Polecam magazyn „Agrodoradca”, który jako jedyny na rynku przystępnie i zrozumiale przedstawia zmieniające się przepisy i wyjaśnia, czy te zmiany będą dla mnie korzystne. Bardzo podoba mi się możliwość zadawania pytań ekspertom.

Bolesław Ł., szkółkarz

Atrakcyjne książki w prezencie

Nasi Czytelnicy doceniają naszą hojność, dlatego pierwszą książkę – „Stosunki dobrosąsiedzkie w rolnictwie” otrzymasz wraz z bezpłatnym numerem zapoznawczym „Agrodoradcy”. Za darmo!


Dowiesz się, czym jest służebność drogi koniecznej, w jakich okolicznościach może zostać ustanowiona oraz kiedy otrzymasz wynagrodzenie za jej udostępnienie.


Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, co zrobić z gałęziami sąsiada, które przekraczają granice Twojej nieruchomości?


Przeczytasz, co zgodnie z prawem możesz zrobić w takiej sytuacji.


Z problemem właściwego rozgraniczenia nieruchomości spotyka się wielu rolników. Występuje on wtedy, kiedy granice nie zostały wytyczone albo zostały przekroczone. Opisujemy procedurę działania w tej sytuacji.

To jeszcze nie wszystko!

Po opłaceniu pierwszej faktury dostaniesz od nas kolejną książkę – „Obrót nieruchomościami rolnymi w rodzinie”.


Piszemy w niej o sprzedaży i podziale gospodarstwa. Czy wiesz, jakie przesłanki decydują o tym, któremu z współwłaścicieli przyznać prawo do jego prowadzenia?


Podpowiadamy, w jaki sposób zawrzeć dobrą umowę dzierżawy gruntu rolnego oraz wskazujemy, jakie prawa zyskuje dzierżawca i jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z prawa pierwokupu dzierżawionego gruntu.


Wyjaśniamy, kiedy możesz odwołać darowiznę i jakie obowiązki ma obdarowany względem darczyńcy, który popadł w niedostatek.

Ciężko zapracowaliśmy na zaufanie naszych Czytelników i z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że było warto!

„Agrodoradca” to bardzo profesjonalny magazyn. W przystępny sposób wyjaśnia skomplikowane regulacje prawne, które nam rolnikom w codziennym życiu przysparzają najwięcej problemów.

Janusz Grześkiewicz, właściciel gospodarstwa rolnego w Kacicach pod Pułtuskiem

Zamawiam:

Tak, zamawiam pierwszy numer bezpłatny czasopisma „Agrodoradca”. Wiem, że bezpłatny test przechodzi automatycznie w prenumeratę półroczną. Wiem też, że mogę zrezygnować z prenumeraty w ciągu 14 dni od otrzymania bezpłatnego numeru.


Otrzymuję:

Pierwszy numer czasopisma „Agrodoradca” bez żadnych opłat. Wiem, że mam 14 dni na podjęcie decyzji o prenumeracie półrocznej.

Jeśli pismo mnie zainteresuje (nie muszę wtedy nic robić) - za miesiąc otrzymuję kolejny numer, wraz z fakturą za 6 numerów w cenie 39,90 zł netto za numer (41,90 zł brutto), co daje kwotę 6 x 39,90 zł netto = 298,80 zł netto (313,74 zł brutto) + koszty pakowania 59,40 zł netto (62,37 zł brutto) za 6 numerów.


Jeśli zechcę zrezygnować z dalszej prenumeraty kontaktuję się z Centrum Obsługi Klienta – tel. 22 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Elementy oferty:

Oferta

 • 6 numerów zwykłych
 • prawo do bezpłatnej porady prawnej – możliwość zadania emailem lub telefonicznie
 • dostęp do strony agrodoradca.wip.pl z aktualnymi i poprzednimi wydaniami czasopisma w wersji online oraz niezbędną dokumentacją.