Poprzednie edycje
III edycja
Ogólnopolskiej Konferencji
Oświaty i Samorządu Online
EDUKACJA TO KOMUNIKACJA
27-28 października 2021 r.
UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY
Educado zaprasza na konferencję
III Ogólnopolską Konferencję Oświaty i Samorządu Online
27 października 2021 - Dzień I
28 października 2021 - Dzień II
O KONFERENCJI
Szanowni Państwo,
z wielkim entuzjazmem zapraszamy do udziału w III edycji Ogólnopolskiej Konferencją Oświaty i Samorządu Online Edukacja to komunikacja. Spotkanie odbędzie się online w dniach 27-28 października 2021r, Udział w konferencji jest bezpłatny, uczestnicy otrzymują komplet materiałów konferencyjnych. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół i nauczycieli, pracowników merytorycznych odpowiedzialnych za oświatę w samorządzie oraz liderów samorządów terytorialnych.
2 dni konferencji, 40 ekspertów, 3 ścieżki tematyczne i 10 paneli!
To wszystko czeka na uczestników konferencji. Tematem przewodnim spotkania będzie przyszłość edukacji i wyzwania jakie za sobą niesie. Przedstawione zostaną najbardziej aktualne informacje na temat zarządzania placówką edukacyjną oraz rozwiązania technologiczne ułatwiające interakcję z uczniem w pracy zdalnej. Celem wydarzenia jest doskonalenie zawodowe, zajęcie stanowisk w kwestii prawa oświatowego oraz integracja kadry.
Pierwszego dnia konferencji eksperci przedstawią rewolucję, która zagościła w karcie nauczyciela, wytłumaczą jak poprawnie wypełniać dokumentację i dziennik elektroniczny, omówią zmiany w stosunkach kurator-szkoła, pochylą się nad zmianami programowymi i uprawnieniami emerytalnymi dla nauczycieli.
Drugiego dnia przygotowaliśmy kolejną dawkę praktycznej wiedzy. Rozmawiać będziemy o technologii, która zagościła w polskich szkołach na stałe, jak ją wykorzystać z korzyścią dla uczniów. Omówione zostaną także współpraca na płaszczyźnie dyrektor szkoły-samorząd, case studies trudnych przypadków w rozliczaniu dotacji i sposoby zapewnienia sprawnej obsługi finansowej szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału w prelekcjach III edycji ogólnopolskiej konferencji.
PROGRAM
27.10.2021 DZIEŃ I
Rewolucja w Karcie Nauczyciela
09:10-10:10
10:25-11:25
Uprawnienia emerytalne nauczycieli
11:40-12:40
Szkoła w relacji z kuratorem oświaty
13:10-14:10
Jakich narzędzi użyć, aby poprawić efekty nauki, zaangażować uczniów i zaoszczędzić czas?
14:25-15:25
Jak prowadzić edukacje europejską?
28.10.2021 DZIEŃ II
09:10-10:10
Szkoła 5.0. - rozwiązania technologiczne
10:25-11:25
Finanse w relacji szkoła - samorząd
11:40-12:40
Dotacje oświatowe - rozliczanie i kontrola lub dotacje 2021 - rozliczanie i kontrola
12:55-13:55
Organizacja pracy szkoły w roku szkolnym 2021/2022 - jak wyjść z kryzysu pandemicznego
14:10-15:10
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla ucznia w trakcie i po pandemii
PRELEGENCI
Dorota Bąbiak-Kowalska
Konrad Buczek
Radca prawny, koordynator komisji w Unii Metropolii Polskich, redaktor naczelny miesięcznika Pracownik Samorządowy.
specjalistka ds. samorządów, działaczka społeczna, publicystka. Współprowadzi od 2011 roku niezależny think tank Forum Od-nowa, projektujący i wdrażający zmiany systemowe w sektorze publicznym – głównie w samorządach, ale też administracji centralnej i finansach publicznych. Jest współautorką raportów Forum Od-nowa: „Samorząd 3.0” i „Administracja 3.0” oraz „Raportu o stanie samorządności terytorialnej w Polsce” pod red. prof. J. Hausnera. Publikuje w mediach ogólnopolskich i samorządowych, czynnie uczestniczy w konferencjach, szkoli, przygotowuje koncepcje zmian funkcjonowania samorządów, angażuje się w aktywność na szczeblu lokalnym, szefuje portalowi polsko-czeskiemu. Od 1994 r. działa w trzecim sektorze; współtworzyła i liderowała kilku organizacjom pozarządowym.
Radca prawny, specjalista prawa oświatowego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, redaktor publikacji elektronicznych i papierowych w wydawnictwie Wiedza i Praktyka, współautor „Karty Nauczyciela. Komentarza praktycznego”. Prowadzi kancelarię, w ramach której doradza zarówno kadrze kierowniczej jak i innym pracownikom oświaty.
ekspert w dziedzinie edukacji, wieloletni samorządowiec, nauczyciel, działacz społeczny. Absolwent pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista ds. jakości zarządzania oświatą w Biurze Edukacji Urzędu M. St. Warszawy. W latach 1999-2020 Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie (Liceum Ogólnokształcącego im. M. Sadzewiczowej i Technikum). Od 1998 r. zasiadał w Radzie Miejskiej Łochowa, przez dwie kadencje był jej Przewodniczącym. Certyfikowany ekspert ds. Rozwoju Oświaty Samorządów Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Organizator corocznych wymian młodzieży z Polski i Ukrainy. Członek Lokalnej Grupy Działania oraz innych organizacji pozarządowych. Aktywny uczestnik konferencji oświatowych i samorządowych.
Doświadczenie
09/2020 – nadal
Urząd Miejski Ząbkowice Śląskie - Skarbnik Urzędu Miejskiego.
07/2019 –09/2020
PRPHU "Pierwoszów" sp. z o.o. – Prezes Zarządu spółki.
07/2015 – 07/2019
Urząd Gminy Wisznia Mała - Skarbnik gminy, auditor ISO, audytor wewnętrzny
03/2011 – 06/2015
Urząd Miasta i Gminy Prusice – Skarbnik Miasta i gminy Prusice
05/2007 – 03/2011
Urząd Miasta i Gminy Trzebnica - Zastępca Skarbnika gminy, kontroler wewnętrzny
03/2006 – 05/2007
Starostwo Powiatowe w Trzebnicy - Główny specjalista ds. kontroli.
03/2004 – 03/2006
Regionalna Izba Obrachunkowa We Wrocławiu - inspektor ds. kontroli gospodarki finansowej Wydziału Kontroli.
01/2008 – nadal
PRPHU "Pierwoszów" sp. z o.o. - Dyrektor Finansowy spółki.
zastępca dyrektora Wydziału Audytu i Kontroli w Urzędzie Miasta (wcześniej inspektor Regionalnej Izby Obrachunkowej) odpowiedzialna m.in. za realizację kontroli dotacji oświatowych. Wykładowca zagadnień z zakresu kontroli i dyscypliny finansów publicznych na studiach podyplomowych uczelni ekonomicznej. Autorka książki „Organizacja i przeprowadzanie kontroli dotacji oświatowych w praktyce” oraz współautorka publikacji „Dotacje oświatowe. Problemy i wyzwania”. Od kilku lat prowadzi szkolenia, warsztaty i konferencje nt. kontroli dotacji oświatowych.
Absolwentka Uniwersytetu Bostońskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza, ekspertka w zakresie komunikacji społecznej i rozwoju edukacji, pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Trenerka i nauczycielka psychologii, przedsiębiorczości i kultury w placówkach edukacyjnych, a także trener i coach z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, motywowaniu i wdrażaniu innowacji społecznych. Przeprowadziła ponad 3600 godzin udokumentowanych szkoleń, w tym ponad 1100 godzin szkoleń dla kadry pedagogicznej. Ma na koncie wiele publikacji z zakresu edukacji i wychowania, a w szczególności pracy profilaktyczno-wychowawczej z uczniem, rozwoju społeczności lokalnych oraz rozwijania kompetencji kluczowych w różnych grupach wiekowych. Zajmuje się wdrożeniami autorskich programów dla uczniów zagrożonych wykluczeniem oraz ich rodzin i otoczenia. Współpracuje zarówno z nauczycielami, organami prowadzącymi szkoły, uczniami, jak i rodzicami z ponad 100 szkół na terenie Polski. Prowadzi Educoaching dla rodziców oraz superwizje i coachingi rozwojowe dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów szkolnych (w zeszłym roku to około 230 godzin). W 2016 roku prowadziła m.in. szkolenia dla nauczycieli „Zapoznanie z metodą superwizji” (650 odbiorców w całej Polsce), „Liderzy pozytywnych zmian w zdrowiu psychicznym” (250 odbiorców w całej Polsce) oraz szkolenia „Komunikacja międzykulturowa” dla wolontariuszy zaangażowanych podczas „Dni w Diecezjach” w Warszawie (150 odbiorców; 50 godzin szkoleniowych). Obecnie jest superwizorem dla 25 szkół w całej Polsce w ramach projektu „Wartości w pracy profilaktycznej i superwizyjnej”. Prowadzi także zajęcia z grupami klasowymi i warsztaty dla dzieci i młodzieży w obszarze rozwoju kompetencji komunikacyjnych i postaw społecznych. Prowadzi doradztwo edukacyjne i wsparcie indywidualne dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Jest autorką programów edukacyjnych dla różnych etapów edukacji, współautorką programów edukacji przedsiębiorczości w NBP, programów edukacji społecznej oraz programów doskonalenia dla nauczycieli. Twórczyni programów wychowawczych i profilaktycznych skierowanych zarówno do najmłodszych dzieci i ich opiekunów, jak i do młodzieży i osób. Współautorka koncepcji „Superwizja w szkole. Model i wdrożenie” oraz koncepcji wspierania zdrowia psychicznego: „Pozytywna zmiana dzieje się już dziś. Koncepcja profilaktyki zdrowia psychicznego i poprawy dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży”. Jako ekspert wspiera działania administracji centralnej w zakresie działań nakierowanych na rozwój społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych i rozwoju edukacji. Obecnie jest także mentorem w zakresie liderstwa dla studentów Uniwersytetu Bostońskiego. Realizuje projekty społeczne i biznesowe w zakresie szeroko rozumianej edukacji, rozwoju postaw obywatelskich i działania opartego na wartościach.
Posiada ponad 20 letnie doświadczenie we wdrażaniu systemów klasy ERP w organizacjach. W Comarch początkowo była odpowiedzialna za wsparcie klientów podczas wdrożeń systemu ERP, prowadzenie szkoleń i testowanie oprogramowania dla sektora administracji publicznej. Obecnie prowadzi spotkania i prezentacje rozwiązań Comarch ERP Egeria oraz Portalu Pracowniczego.
Specjalistka ds. edukacji w Fundacji Edukacji Domowej. Na co dzień udziela wsparcia rodzinom i szkołom związanym z edukacją domową lub poszukującym informacji na jej temat. Koordynuje projekty mające na celu promocję tej formy nauczania. Organizuje webinaria dla rodziców, dzieci i szkół w zakresie edukacji domowej.
Wicestarosta Powiatu Kieleckiego – odpowiada m.in. za oświatę i pozyskiwanie środków zewnętrznych w powiecie. Wieloletni nauczyciel, dyrektor szkoły, dyrektor wydziału Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty. Trener i wykładowca, coach. Specjalizuje się w prawie oświatowym. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, Politechniki Świętokrzyskiej, Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, adiunkt i prodziekan w katowickim wydziale Uniwersytetu Himanistycznospołecznego SWPS. W swojej pracy zajmuje się badaniem powodów i przejawów przemocy szkolnej oraz dynamiki grup rówieśniczych. Wraz z zespołem opracowuje i wdraża innowacyjne programy edukacyjne zapobiegające przemocy szkolnej. Realizuje projekty mające na celu zapobieganie zachowaniom wykluczającym oraz przemocy rówieśniczej. Obecnie wdraża zintegrowany program monitorowania i zapobiegania przemocy rówieśniczej „RESQL” w szkołach podstawowych i średnich. Autorka publikacji naukowych i podręczników.
Były nauczyciel dyplomowany i dyrektor szkoły - nagrodzony nagrodą MEN i 4-krotnie nagrodą kuratora oświaty, Były radny i przewodniczący rady miejskiej, delegat na sejmik samorządowy województwa, Inicjator, współautor koncepcji i współrealizator projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” o wartości około 200 mln. zł . Autor oryginalnego systemu finansowania oświaty samorządowej w oparciu o lokalne standardy , artykułów na temat finansów oświaty, kształcenia zawodowego i edukacji specjalnej w „Dyrektorze Szkoły” i „Wspólnocie”, współpracownik ORE i MEN - autor i współautor raportów z zakresu zarządzania oświatą, edukacji specjalnej , finansów i edukacji zawodowej . Były dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie w Świdnicy z 20-letnim stażem. Autor książki „Jak zarządzać nieruchomością szkolną”.
Sekretarz Gminy i Miasta Chęciny, reprezentuje organ prowadzący – od 2006r. organizuje i nadzoruje funkcjonowanie oświaty w gminie. Trener i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych.
Od wielu lat gmina podejmuje innowacyjne działania w zakresie oświaty, wdrażając model zarządzania edukacją oparty na ścisłej współpracy ze wszystkimi dyrektorami i całym środowiskiem oświatowym, uwzględniającego szeroki wachlarz metod i sposobów efektywnego uczenia się celem podniesienia jakości nauczania i wszechstronnego rozwoju uczniów. A przy tym gmina „poszukująca” i wdrażająca systemowo (dla kilku swoich placówek oświatowych) nietypowe działania, uwzględniając specyfikę publicznego szkolnictwa i rządzących tą sferą sformalizowanych wymagań.
Za innowacyjne działania edukacyjne (np. Gminne Forum Oświaty, programy doskonalenia nauczycieli i powołanie 9 zespołów metodycznych nauczycieli, wdrożenie od 2013r. szachów we wszystkich szkołach w kl. I-III) dostrzegana w skali województwa i kraju.
Zastępca Naczelnika Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych Oddziału ZUS w Bydgoszczy, ekspertka w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych z ponad 20-letnim doświadczeniem.
Radca prawny, Zastępca Dyrektora Biura Prawnego Urzędu m.st. Warszawy, specjalizuje się w prawie administracyjnym. Z doświadczeniem zawodowym pracy w ZUS, Państwowej Inspekcji Pracy i administracji rządowej, autorka publikacji z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego.
Pasjonatka edukacji, od 19 lat zaangażowana w tworzenie projektów edukacyjnych. Dyrektor programu Ogarnij Inżynierię w Fundacji Katalyst Engineering. Współorganizatorka Edu-Akcji, programu edukacyjnego ruchu społecznego Obywatele Nauki, działała w radzie Koalicji Otwartej Edukacji. Współzałożycielka i dyrektor zarządzający Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej (2000-2012). Interesuje się neuropsychologią, wpływem nowych technologii na edukację i kulturą Azji Południowo -Wschodniej.
Menedżer ds. nowych rozwiązań w edukacji w wydawnictwie Ei System. Od ponad 10 lat związana ze środowiskiem nauczycielskim i wydawniczym. W swojej pracy zawsze stara się połączyć zdobyte doświadczenie z potrzebami klienta, którym jest szerokie grono pedagogiczne.
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu kierunku nauczanie początkowe. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z 20 letnim doświadczeniem pracy w szkole. Dodatkowe kwalifikacje to pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, oligofrenopedagogika, wychowanie fizyczne, organizacja i zarządzanie w oświacie. Obecnie wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świeciu, która obejmuje pomocą psychologiczno – pedagogiczną dzieci z terenu powiatu świeckiego. Zajmuje się diagnozą i terapią pedagogiczną dzieci i młodzieży. Organizator wielu konferencji dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, pracowników opieki społecznej, kuratorów sądowych, służb mundurowych na tematy związane z organizowaniem pomocy psychologiczno – pedagogicznej i prewencji w placówkach oświatowych. Współpracuje z Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy współorganizując szkolenia dla nauczycieli. Członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Współpracuje z instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny. Zarządzając poradnią stawia na jej rozwój merytoryczny i nowoczesną infrastrukturę dostosowaną do potrzeb diagnozy i edukacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Pomysłodawca i współtwórca darmowego projektu edukacyjnego Pi-stacja Matematyka; ( www.pistacja.tv ), dla którego stworzył ponad 500 filmów z matematyki. Magister inżynier matematyki finansowej Politechniki Gdańskiej. Nauczyciel matematyki i menedżer ds. edukacji w Szkole Otwartej w Warszawie, specjalista ds. edukacji w fundacji Katalyst Education. Szkoli nauczycieli z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, blended learningu oraz doradztwa zawodowego z narzędziem “Mapa Karier”. Członek grupy Superbelfrzy RP. Współprowadzący dwugodzinnej lekcji online z matematyki, w której udział wzięło 4500 osób. Współtwórca projektu edukacyjnego "Lekcje z Legią", w którym uczestnicy rozwijają umiejętności rozumowania matematycznego poprzez doświadczanie zastosowania matematyki na przykładzie stadionu oraz piłki nożnej. Prelegent konferencji TEDx Milanówek “Co jeszcze mamy do odkrycia?”. Finalista plebiscytu Polskiego Radia “Nieprzeciętni 2019”.Twórca filmów edukacyjnych z matematyki w Korki.tv - programie edukacyjnym w telewizji METRO na czas pandemii dedykowanym uczniom i uczennicom szkół średnich. Laureat listy 100 roku 2020, która wyróżnia osoby szczególnie przyczyniające się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce Autor bloga www.krzysztofchojecki.pl Wierzy, że fundamentem edukacji jest relacja. Bycie sobą jest dla niego wartością nadrzędną.
Ogromnie cenię sobie zaufanie, którym obdarzyli mnie moi wychowankowie, wybierając mnie na matkę chrzestną swoich dzieci, wiele lat po ukończeniu szkoły. Sama postrzegam się jako nauczycielkę z dużym poczuciem humoru i dystansem do świata i samej siebie. Potrafię się śmiać ze swoich błędów i mówić "nie wiem, ale chcę się nauczyć". Do wszystkich konkursów zgłosili mnie moi uczniowie, co jest dla mnie największym wyróżnieniem. Jako jedna z dwóch nauczycieli w Polsce zostałam wyróżniona w globalnym konkursie Global Teacher Award 2019. W październiku 2019 roku otrzymałam wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku 2019 - organizowanym przez Głos Nauczycielski. Znalazłam się na liście 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli świata w globalnym konkursie Dedicated Teacher Awards 2020 - jako jedyna Polka. Nauczyciel praktyk z 23- letnim stażem. Uczę języka angielskiego i niemieckiego, prowadzę 2 autorskie projekty - Żmichowska Śpiewa (gdzie od 7 lat wcielam się w rolę producenta płyt i rozwijam talenty wokalne oraz muzyczne młodzieży, organizuję koncerty i uczestniczę w konferencjach w Polsce i za granicą, dzieląc się swoją pasja i wiedzą z innymi nauczycielami) oraz Łazik Teatralny (gdzie od 12 lat zachęcam młodzież i rodziców swojego liceum do wspólnego chodzenia do teatru). Jestem członkiem i administratorem grupy Superbelfrzy RP, Nauczycielem Roku Języka Angielskiego BAS 2018, zostałam wyróżniona wraz z młodzieżą za projekt "Żmichowska Śpiewa" w konkursie Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Jestem członkiem międzynarodowej grupy nauczycieli Music Teachers for Global Peace - nie jestem muzykiem, jednak moje zaangażowanie w rozwój muzyczny młodzieży zostało docenione w ten wyjątkowy sposób. Zachęcam uczniów do udziału w akcjach charytatywnych współpracując z fundacją Face to Face with the World - z pomocą której wraz z uczniami opiekujemy się sierocińcem w Ugandzie. Jestem nauczycielem zwolnionym z teorii, więc pomagam swoim podopiecznym angażować się w projekty społeczne w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jestem wychowawcą z zacięciem artystycznym, pomysłodawcą i twórcą klasy o profilu teatralnym we współpracy z TR Warszawa oraz klasy o profilu architektonicznym we współpracy z Politechniką Warszawską. Podczas pandemii byłam prowadzącą programu Korki TV w Telewizji Metro TVN, gdzie prowadziłam wraz ze swoim synem zajęcia dla maturzystów. Program został wyróżniony nagrodą Tytanowego Oka. Prywatnie jestem mamą i żoną, mam psa rasy mix jamniko - labradora. Kocham teatr i dobrą muzykę oraz oczywiście swoją pracę. Film: https://youtu.be/psXU0NJGeUI
Psycholog, broker innowacji w Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu SWPS. Obszary ekspertyzy: projektowanie i rozwój strategii w obszarach edukacji, ochrona własności intelektualnej, zarządzanie projektami interdyscyplinarnymi, procesy komercjalizacji. Współzałożyciel spółek spin-off Uniwersytetu SWPS - Beviado Sp. z o.o. oraz RESQL Sp. z o.o.
Członkini Zarządu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Ekspertka od edukacji europejskiej, propagatorka wolontariatu międzynarodowego, koordynatorka projektów międzynarodowych łączących edukację europejską i obywatelską, kształtujących kompetencje międzykulturowe i zwiększających wrażliwość społeczną młodych ludzi. Doradczyni programów edukacyjnych, m.in. Członkini Rady Interesariuszy Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych z zakresu socjologii Collegium Civitas i Polskiej Akademii Nauk.
Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku, szkoła od wielu lat w Rankingu Liceów „Perspektywy” oraz Rankingu STIM. II Liceum notowane jest w prestiżowym Rankingu Szkoła Kompetencji Przyszłości, a także Microsoft Showcase Schools oraz Szkoły w Chmurze Microsoft. Nauczyciel dyplomowany z 23-letnim stażem pracy pedagogicznej. Absolwent studiów podyplomowych: Ewaluacja w edukacji oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi. Ukończył Pomorską Akademię Liderów Edukacji 2020. Od 2018 roku Ekspert Microsoft Innovative Educator. Trener w programie „Aktywna Edukacja” organizowanym przez CEO oraz ORE. Prelegent na Konferencji Microsoft i Polskiego Towarzystwa Informatycznego „Nowoczesne technologie cyfrowe w edukacji” oraz na 20 konferencji „Miasta w Internecie”. Prelegent na konferencji edukacyjnej dla nauczycieli w szkołach ponadpodstawowych. „Kompetencje kluczowe drogą do sukcesu uczniów – w nawiązaniu do nowej podstawy programowej” oraz organizator II konferencji tematycznej SSA i SST "Z głową w chmurach - nowe technologie w szkole”. Cyklicznie publikuje w „Informatorze Oświatowym” oraz „Edukacja i Dialog” Mimo wielu zadań zawodowych poświęca czas na pracę społeczną, między innymi jest Prezesem Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Województwa Pomorskiego, przewodniczącym Rady Dyrektorów Szkół Średnich przy AP w Słupsku, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów i Pracowników Akademii Pomorskiej, członkiem zwyczajnym Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dwujęzyczności „Bilinguis”. Zaproszony do grupy eksperckiej z ramienia Urzędu Miasta Słupska do prac nad studiami podyplomowymi dla dyrektorów „Edukacja Nowej Generacji”
- dr inż. (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) - Studia podyplomowe: zarządzanie oświatą, technologia informacyjna i informatyka, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich. Sekretarz UMiG w Margoninie Radny Rady Powiatu w Chodzieży Ekspert ORE ds. rozwoju oświaty samorządowej. Certyfikat - ewaluator placówek edukacyjnych Były dyrektor zespołu szkół ponadgimnazjalnych (20 lat na stanowisku dyrektora szkoły i nauczyciela przedmiotów informatycznych). Autor tekstów naukowych poświęconych: europejskim systemom oświatowym, ekonomice i organizacji oświaty, efektywności kształcenia.
Od 2015 roku pełnię funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni. Z zawodu jestem nauczycielem języka polskiego. W tak zwanym międzyczasie nabyłam kompetencje z zakresu psychoterapii („Diagnoza kliniczna i psychoterapia”) oraz ukończyłam Szkołę Trenerów I i II stopnia realizowaną przez Ośrodek Doradczo – Szkoleniowy w Wałbrzychu oraz Szkołę Trenerów B. B. Kotlińscy. Na przestrzeń edukacyjną patrzę elastycznie, podążam za potrzebami „dzisiejszych czasów”. Wierzę, że podstawą dobrej edukacji są dobre relacje. Jeśli to tylko możliwe w naszej placówce wybieramy to, co dzisiaj służy edukacji. W zeszłym roku otrzymaliśmy odznakę Szkoła eTwinning (jako jedna z 80 szkół w Polsce), dzięki czemu staliśmy się częścią europejskiej sieci wiodących szkół eTwinning.
Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu, wykładowca akademicki. MIEExpert, MIEFellow, Global Learning Mentor Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce Uczestnik, trener i prelegent na międzynarodowych (Toronto, Singapur, Ateny, Helsinki, Wiedeń, Sarajewo), oraz ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli. Współpracował z Ambasadą Amerykańską w Polsce, przygotowując dwa cykle warsztatów dotyczących nowoczesnych technologii oraz cyberzagrożeń. W zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji pracował dla takich firm jak Microsoft, Amazon, Wacom, Dell, Acer. Współpracuje z Sądem Rejonowym, Miejską oraz Mazowiecką Komendą Policji w Radomiu szkoląc pracowników z zakresu cyberniebezpieczeństw w sieci. Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas staram się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie. Lubię to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbiam spotykać się z ciekawymi ludźmi.
Nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Współautorka podręczniki do kwalifikacji E13 na kierunku technik informatyk. Koordynatorka projektu „Po technikum w pracę”. Promotorka prac, które zdobywają międzynarodowe sukcesy w Paryżu, Brukseli, Seulu i Moskwie. Współautorka platformy Apki.org. Autorka kursu iTunesU: Obrazy impresjonistów.
Jestem dyplomowanym nauczycielem chemii z dwudziestoletnim stażem pracy. Każdy uczeń jest dla mnie wyjątkowy, niepowtarzalny i każdy posiada twórczy potencjał, który należy wyzwalać i rozwijać. W swej pracy staram się uczyć nie tylko wiedzy ale także umiejętności takich jak: komunikacja i współpraca, krytyczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów, podejmowanie inicjatyw, samodzielność, kreatywność oraz innowacyjność. Od 2006 lat pełniłam funkcję wicedyrektora szkoły, przez pół roku 2020 p.o. Dyrektora .W tym czasie poznałam silne i słabe strony szkoły, współtworzyłam jej liczne sukcesy jak również ponosiłam współodpowiedzialność za porażki. Jako pedagog, nauczyciel i dyrektor zawsze dbałam o wysoki poziom szkoły, wielość wydarzeń oraz życzliwą, opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu atmosferę pracy. Od 1 września 2021 r. jestem dyrektorem Medycznej Szkoły Policealnej nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie. Wierzę, że nowe wyzwanie, które podjęłam przyczyni się do rozwoju szkoły, jak również podniesie moje kompetencje i doświadczenie.
Nauczyciel, plastyk, pedagog szkolny. Wychowawca wspaniałej klasy. Pasjonatka pracy z uczniem wyznająca zasadę, że to uczniowie, których na codzień próbuje zainspirować - są dla mnie największą inspiracją. Pedagog, najpierw wymagający od siebie, który uśmiechem i dobrym nastawieniem stara się codziennie wesprzeć młodego człowieka, jego rodziców i opiekunów oraz współpracowników. Szczęśliwa mama dwóch cudownych córek.
Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze, Radna trzech kadencji. Reprezentuje Klub Skuteczni dla Zabrza, Komitet Wyborczy Wyborców Małgorzaty Mańki-Szulik, Prezydenta Zabrza od 2006 roku. Długoletni społecznik, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Aiuto, Ambasador Kobiet Aktywnych na terenie Śląska. Absolwentka Politechniki Śląskiej na Wydziale Chemicznym. Nauczyciel dyplomowany o wszechstronnym wykształceniu. Miedzy innymi ukończyła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - studia podyplomowe „Fizyka z elementami informatyki” i „Matematyka z elementami informatyki” czy Uniwersytet Śląski w Katowicach - studia podyplomowe „Oligofrenopedagogika”. Jest również absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie - studia podyplomowe „ Doradztwo zawodowe”, oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno - Menedżerskiej w Gnieźnie Milenium - studia podyplomowe „Organizacja i Zarządzanie-Menedżer w Oświacie ”. Od 2015 roku Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim, jedynej szkoły w aglomeracji śląskiej prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyróżniona nagrodami: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za szczególne osiągnięcia edukacyjne, odznaką „ Zasłużony dla Rolnictwa”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz srebrnym medalem ,,Za zasługi dla pożarnictwa”. Jako sprawny menedżer z sukcesem poszerzyła swoje kompetencje kończąc w ostatnim czasie studia na poziomie Master of Business Administration na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.
Nauczyciel, pełnił również funkcję wicedyrektora szkoły podstawowej. Członek Związku Nauczycielstwa Polskiego od 1975 roku. W latach 1990-2006 Prezes Okręgu Łódzkiego ZNP. Od roku 2006 do chwili obecnej wiceprezes Zarządu Głównego ZNP. Od 1993 r. przez trzy kadencje był posłem na Sejm RP, pracował m. in. w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Jest wójtem Gminy Izabelin od listopada 2018 roku. Startowała z własnego komitetu „Mieszkańcy Razem”. Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego oraz studiowała w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej, członkiem zarządu Stowarzyszenia „Tak! Samorządy dla Polski” oraz członkiem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego na Mazowszu. Jest również członkiem założycielem Instytutu Myśli Liberalnej oraz członkiem Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych. Przed objęciem stanowiska Wójta Gminy założyła i zarządzała przez 20 lat jedną z wiodących agencji komunikacji zintegrowanej w Polsce 24/7 Communication. Była członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym. Aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Założycielka i animatorka jednej z warszawskich Kooperatyw Spożywczych - Kooperatywy Na Zdrowie.
Socjolog, ekspert ds. metodologii badań i analiz oraz ewaluacji polityk publicznych. Od 2010 r. adiunkt w Katedrze Socjologii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a od 2016 adiunkt naukowy w Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ. Ekspert i kierownik w kilkudziesięciu projektach badawczo-wdrożeniowych w zakresie analizy i ewaluacji polityk publicznych, rynku pracy i edukacji (w tym szczególnie szkolnictwa wyższego), a także autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w tych obszarach. Między innymi brała udział w jednym z największych w Europie badań popytu i podaży kompetencji - Bilans Kapitału Ludzkiego w Polsce czy w pilotażowej na skalę kraju ewaluacji śródokresowej Działania 1.2 i 1.3 Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich 2004–2006. Współautorka raportu „Poza horyzont. Kurs na edukację. Przyszłość systemu rozwoju kompetencji w Polsce” oraz współredaktorka (razem z prof. J. Hausnerem publikacji „Szkoły poza horyzont”, w których zaprezentowano ideę kształcenia relacyjnego.
Kierownik ds. produktu w firmie HP. Z branżą informatyczną związana od prawie 20 lat, obecnie odpowiedzialna za portfolio produktowe biznesowych komputerów osobistych w HP Inc Polska Sp. z o.o. Wraz z zespołem opiekunów handlowych oraz Autoryzowanych Partnerów HP brała udział w projektach edukacyjnych realizowanych w Polsce w latach 2018-2021. HP zajmuje od lat czołową pozycję lidera wśród producentów sprzętu komputerowego i druku na polskim i światowym rynku. Główną wizją HP jest tworzenie technologii ułatwiających życie wszystkim – każdej osobie, organizacji i społeczności na całym świecie.
trener, coach, mediator, wykładowca akademicki. Przeprowadził ponad 8 tysięcy godzin warsztatów, ćwiczeń i wykładów. Specjalizuje się w szkoleniach z obszarów: edukacyjnego wykorzystania nowych technologii, dydaktyki, kompetencji społecznych, gamifikacji, inspirowania rozwoju, zarządzania zmianą. Współpracuje jako nauczyciel i twórca programów z kilkoma szkołami alternatywnymi. Kluczowym obszarem jego działalności jest promowanie edukacji opartej na uznaniu podmiotowości ucznia i nauczyciela. Autor kilku książek i licznych artykułów. Autor bloga - innowacyjnaedukacja.blogspot.com Konsultant merytoryczny ds. przedmiotów humanistycznych w projekcie „Lekcja:Enter”.
pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w Krajowej Administracji Skarbowej prowadząc postępowania podatkowe w zakresie podatków majątkowych, sektorowych oraz VAT. Od 2018 roku związana z warszawskim samorządem w obszarze kontroli dotacji oświatowych. Oprócz praktyki związanej z kontrolą bezpośrednią placówek jest współtwórcą ujednoliconych procedur stosowanych przez Biuro Edukacji i urzędy dzielnic m.st. Warszawy we wszystkich postępowaniach kontrolnych.
Jestem nauczycielem literatury, kultury i języka polskiego, członkiem elitarnej grupy SUPERBELFRZY RP, oddolną edukacją zmieniającą, trenerem. Twórca fanpage'a Time for Progress oraz grupy na Facebooku dla polskich nauczycieli - PROGRESOWNIA. Zafascynowany kreatywnością i nowoczesnymi technologiami. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów dotyczących wykorzystania technologii ICT w szkołach oraz miłośnik projektów interdyscyplinarnych. Microsoft Innovative Education Expert w roku szkolnym 2019/20 i 2020/21, Microsoft Innovative Master Trainer w roku szkolnym 2020/21, Microsoft Innovative Education Fellow w roku szkolnym 2020/21, Ambasador Wakelet, Nearpod Advanced Educator, Nearpod PioNears. Umieszczony na prestiżowej liście 100 Broad Agreement for Digital Skills za szczególny wkład w podnoszenie kompetencji cyfrowych polskich nauczycieli. Odznaczony nagrodą specjalną w konkursie im. I. Sendlerowej „Za naprawę świata”. W 2020 roku zostałam „Człowiekiem Roku Gazety Krakowskiej” za sensowny rozwój polskiej edukacji i wspieranie nauczycieli w nauczaniu na odległość. Od marca 2020 jestem właścicielem firmy Czas na Progres. Rozwijam kompetencje cyfrowe polskich nauczycieli i uczniów, motywuję do zmian, zmieniam polską edukację.
Paweł Brola
Krzysztof Baszczyński
Anna Ćwikła
Krzysztof Chojecki
Marta Bodziony
Łucja Chrzęstek-Bar
Ewa Drobek
Łukasz Gierek
Agata Dąmbska
Mariusz Domański
Kazimiera Kąca
Barbara Halska
Hanna Jurek
Magdalena Jelonek
Michał Kowalski
Anna Kościelak
Iwona Kobus
Iga Kamocka
Dariusz Martynowicz
Małgorzata Nowicka
Gabriela Letnovska
Beata Kurek
Lidia Rusak
Krzysztof Rzeńca
Anna Ostafin
Tomasz Pleban
Stanisław Szelewa
Ewa Sulowska
Andrzej Suchenek
Izabela Sosińska
Małgorzata Wójcik
Joanna Wachowiak
Tomasz Tokarz
Franciszek Wyrwa
Dorota Zmarzlak
WARUNKI UCZESTNICTWA
Zasady uczestnictwa w konferencji on-line:
Konferencja on-line jest bezpłatna.
Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz mail potwierdzający udział w konferencji. Koniecznie potwierdź swój udział w konferencji, klikając w link z e-maila!
ZAPEWNIAMY
W dniu rozpoczęcia konferencji przypomnimy Ci o niej e-mailowo oraz prześlemy informacje organizacyjne.
Do 30 października 2021 r. otrzymasz certyfikat uczestnictwa w konferencji online, który będziesz mógł samodzielnie wydrukować.
* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe
Formularz rejestracyjny