7 listopada 2023
REWOLUCJA ŻYWNOŚCIOWA W EUROPIE: 2024-2025
Jakie zmiany czekają branżę spożywczą w ramach strategii UE "Od pola do stołu"
Konferencja Online
Bezpłatnie
Postaw na rozwój
Zdobądź cenną wiedzę na temat najnowszych trendów, technologii i strategii w rolnictwie oraz przemyśle spożywczym. Udział w konferencji umożliwi Ci dostęp do wglądu w przyszłość sektora, a także wyposaży Cię w narzędzia, które pozwolą przekształcić wyzwania w szanse dla Twojej działalności.
Wspólnie z ekspertami z różnych dziedzin będziemy rozmawiać o ważnych zagadnieniach, wymieniać się doświadczeniami i omawiać najlepsze praktyki. Konferencja to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, zdobycia inspiracji i poszerzenia horyzontów.
Wydarzenie skierowane jest do:
Zapraszamy do zarezerwowania swojego miejsca już teraz, aby czerpać korzyści z tego wyjątkowego wydarzenia i przyłączyć się do grona liderów w swojej branży, którzy są gotowi zmierzyć się z przyszłością rolnictwa i produkcji żywności.
Nie zwlekaj i zarezerwuj swoje miejsce już dziś! Czekamy na Ciebie 7 listopada 2023 roku o godzinie 9:00. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami w rolnictwie oraz przemyśle spożywczym.
Do zobaczenia na konferencji!
po wydarzeniu otrzymasz imienny certyfikat
otrzymasz materiały konferencyjne
spotkasz znakomitych ekspertów
– zdobędziesz merytoryczną wiedzę na najwyższym poziomie
bezpłatny 48 godzinny dostęp testowy do portalu agrodoradca24.pl
*może ulec zmianie
9:20-10:10
Zastosowanie owadów w produkcji żywności: potencjalne korzyści i wyzwania
Przedstawimy sposób, w jaki owady mogą być wykorzystywane jako składnik żywności, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Skupimy się na wyzwaniach związanych ze znakowaniem alergenów oraz metodach przekonania konsumentów do spożywania produktów z owadami.
Podczas panelu dowiesz się m.in.:
10:10-10:25
Przerwa
10:25-11:20
Precyzyjne rolnictwo: wykorzystanie technologii cyfrowych i danych
Podczas panelu omówimy jak nowoczesne technologie, takie jak GPS, teledetekcja, drony, automatyzacja i analiza danych, są wykorzystywane do zwiększenia efektywności i zrównoważenia praktyk rolniczych. Przedstawimy również koncepcję rolnictwa precyzyjnego, które polega na dostosowywaniu praktyk upraw do specyficznych warunków lokalnych.
Podczas panelu dowiesz się m.in.:
11:20-11:35
Przerwa
11:35-12:35
Nowe zasady oznaczania terminu przydatności do spożycia a marnowanie żywności: wyzwania i możliwości
Przeanalizujemy obecne przepisy dotyczące oznaczania terminu przydatności do spożycia na produktach spożywczych i zastanowimy się, czy nowe propozycje spełnią swoje założenia.
Podczas panelu dowiesz się m.in.:
12:35-12:50
Przerwa
12:50-13:50
“Nutri-Score pod lupą”: szansa czy zagrożenie
Przyjrzymy się wadom i zaletom systemu znakowania Nutri-Score. Wyjaśnimy, jak działa i czy biorąc pod uwagę jego założenia, może przynieść korzyści dla producentów. Skupimy się na obecnych regulacjach dotyczących Nutri-Score, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
Podczas panelu dowiesz się m.in.:
13:50-14:05
Przerwa
14:05-15:05
Mączka z larw Hermetia illucens jako innowacyjny produkt paszowy.
Absolwentka Studiów Podyplomowych SWPS Prawo o żywności, audytor wiodący ISO 22000, audytor wewnętrzny systemów IFS, BRC, HACCP, dziennikarz.
Specjalista ds. prawa żywnościowego. Prawniczka specjalizująca się w prawie żywnościowym, od 10 lat prowadzi butikową kancelarię Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego - FoodLaw zajmującą się doradztwem dla przedsiębiorstw branży spożywczej. Członkini Europejskiego Stowarzyszenia Prawa Żywnościowego (EFLA). Autorka wielu publikacji z zakresu prawa rolnego i żywnościowego w kraju i zagranicą. Prelegentka na krajowych i zagranicznych konferencjach i szkoleniach z zakresu prawa żywnościowego. Redaktor naukowa i współautorka komentarza do pierwszego na polskim rynku systemowego komentarza ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, komentarza do Rozporządzenia (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych oraz komentarza do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 („Znakowanie, prezentacja, reklama żywności).
W 2021 roku uzyskał stopień doktora nauk rolniczych w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek Biologia ogólna i molekularna. Pracę w Instytucie Ogrodnictwa – PIB w Zakładzie Ochrony Roślin rozpoczął w 2008 roku, gdzie pracuje obecnie. W 2009 roku odbył dwa staże naukowe w Katalońskim Instytucie Naukowym IRTA w Leridzi w Hiszpanii oraz Università Cattolica del Sacro Cuore w Piacenzy we Włoszech, gdzie pogłębiał wiedzę i umiejętności z zakresu odporności szkodników roślin sadowniczych na środki ochrony roślin. Jest autorem lub współautorem 6 publikacji naukowych, 9 monografii naukowych oraz ponad 40 artykułów popularnonaukowych.
Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS)
Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Krajowa Unia producentów Soków (KUPS) . Obroniła pracę doktorską w SGGW na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Członek Rady Programowej DQS, Zespołu Technicznego DSK, Komitetu Technicznego AIJN, oraz Porozumienia Rolniczego przy MRiRW. Członek Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Owoców i Warzyw.
Udział eksperta sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
Pasjonat i zwolennik ekologicznej uprawy owoców, głównie zajmuje się borówką amerykańską. Twórca kanału na YouTube „Życie w ogrodzie”.
Specjalista i praktyk prawa żywnościowego. Bromatolog (dietetyk, technolog żywności i żywienia) ze specjalizacją bezpieczeństwo w łańcuchu żywnościowym. Współpracuje z przedsiębiorcami, środowiskiem naukowym i inspekcjami kontrolującymi żywność przy projektach doradczych i szkoleniowych, skoncentrowanych na potrzebach przemysłu spożywczego. Doświadczenie zdobywał w Instytucie Żywności i Żywienia (Zakład Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia - Pracownia Ustawodawstwa Żywnościowego), Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Kontrola Bezpieczeństwa Żywności), Punkcie Koordynacyjnym Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz kilkunastoletniej pracy w branży doradczej.
Wspiera przedsiębiorców w zapewnieniu zgodności z przepisami od pomysłu po komercjalizację, wdrożenie i bieżące funkcjonowanie.
Doradza w postępowaniach wymagających wiedzy naukowo-technicznej, prawnej i administracyjnej w szczególności dotyczących rynku żywności funkcjonalnej, suplementów diety i żywności dla szczególnych grup konsumentów.
Jest wykładowcą i autorem wielu publikacji z zakresu standardów i praktyki prawa żywnościowego.
W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Technologii Żywności SGGW w Warszawie i rozpoczął kształcenie w Szkole Doktorskiej SGGW w dyscyplinie technologia żywności i żywienia. Tematyka pracy doktorskiej, którą realizuje w Instytucie Nauk o Żywności SGGW, dotyczy możliwości wykorzystania owadów jako jednego z alternatywnych źródeł żywności.
Prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach oraz wykładach naukowych i popularnonaukowych. Doświadczenie zdobywał na stażach naukowych krajowych oraz zagranicznym, a także licznych kursach i warsztatach. Zaangażowany w działalność uczelnianą m.in. jako przedstawiciel doktorantów w organach kolegialnych czy Prezes Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Doktorantów SGGW, a także poza nią.
Adwokat, partner w ECO LEGAL; prezes zarządu Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy; członek Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem prawa odpadowego (w kontekście regulacji krajowych
i unijnych). Udziela wsparcia w zakresie uzyskiwania decyzji środowiskowych, zezwoleń na zbieranie, przetwarzanie odpadów, pozwoleń na wytwarzanie odpadów, pozwoleń zintegrowanych. Wspiera w procesie ustalania obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a także reprezentuje w postępowaniach dotyczących opłat za korzystanie ze środowiska, kar i odpowiedzialności za szkody w środowisku. Udziela wsparcia w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez WIOŚ, GIOŚ oraz organy ochrony środowiska, w tym w zakresie realizacji oraz kwestionowania zarządzeń pokontrolnych, a także zaskarżania decyzji pokontrolnych. Doradzaw sprawach związanych z prawem energetycznym, emisjami gazów cieplarnianych i z obrotem uprawnieniami do emisji, z prawem geologicznym i górniczym.
Prowadzi szkolenia z zakresu prawa odpadowego i prawa energetycznego organizowanych dla przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów.
Wielokrotnie cytowana w mediach jako ekspert prawa ochrony środowiska.
Od 2008 r. niezmiennie zaangażowana w prawo żywnościowe – materię złożoną i wiecznie płynną, inspirującą ale i pełną luk, które umie wypełnić i wykorzystać tylko prawdziwy pasjonat i wieloletni praktyk. Jak poruszać się w tej dziedzinie? Jak ją zrozumieć i oswoić, aby nie stała na przeszkodzie w prowadzeniu biznesu? Tym zajmuje się na co dzień, przekuwając doświadczenie i umiejętności w sukces Klientów – zarówno tych, którzy zaczynają swoją przygodę w branży, jak i jej liderów. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów z interpretacją przepisów, zwłaszcza dotyczących znakowania, promocji i reklamy żywności. Regularnie publikuje w prasie branżowej, ale i popularno-naukowej. Ocenia poprawność składu, przygotowuje projekty pism do urzędów oraz szkoli wszystkich tych, którzy chcą poznać tajniki prawa żywnościowego i przećwiczyć je w praktyce, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.
Tytuł magistra inżyniera bioinżynierii zwierząt zdobyty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Obecnie pracowniczka i doktorantka w Instytucie Zootechniki PIB w Balicach. Specjalizuje się w oddziaływaniu składników pokarmowych na morfologię i fizjologię przewodu pokarmowego zwierząt. Głównym tematem badań jest wpływ mączki owadziej i przeciwutleniaczy na status zdrowotny u odsadzonych prosiąt.
Od 2000 r. związany z przemysłem petrochemicznym. Prezes Zarządu s-ki Noweko Sp. z o.o. W branży tworzyw sztucznych od 2004 roku. Były pracownik Zakładu Surowców Energetycznych AGH; doświadczenie w przemyśle petrochemicznym zdobywał we Włoszech, Libii i Rosji. Powoływany jako prelegent w gronie ekspertów w dziedzinie ekologii tworzyw sztucznych na wielu konferencjach i targach, w tym jako reprezentant Polskiej Izby Opakowań w ministerstwie Środowiska. Wykładowca, autor publikacji. Były lub obecny członek takich organizacji jak KT 141 ds. Tworzyw Sztucznych PKN, Polska Izba Opakowań, Krajowa Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Biorecykling, ASTM, OPA. Od 2014 roku doradza w certyfikacji surowców i wyrobów biopochodnych lub biodegradowalnych. Wydawca polskiej edycji Bioplastics Magazine. Współautor monografii „Selektywna zbiórka i recykling bioodpadów”. Prywatnie instruktor narciarski oraz adept szkoły Ajurwedy.
pracuje w Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich gdzie prowadzi badania w obszarze technologii żywności i kształci studentów Wydziały Technologii i Inżynierii Chemicznej. Stopnia doktora nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienie uzyskała w 2018 roku w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Współpracowała z wieloma podmiotami gospodarczymi z branży spożywczej i chemicznej realizując badania zlecone, ekspertyzy oraz szkolenia. W obszarze jej zainteresowań znajdują się:
Dr inż.absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Aktualnie pracuje w dziale NPD w firmie Green Lanes Foods S.A tworzącej roślinne zamienniki mięsa na bazie konopi pod brandową nazwą Hempeat. Członek Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności. Aktywnie uczestniczy w wielu wydarzeniach związanych z rozwojem kompetencji w zakresie technologii żywności. Współpracuje również z wieloma wydawnictwami jako doradca w zakresie prawa żywnościowego oraz bierze udział w projektach badawczych związanych m.in. z naturalnymi środkami ochrony roślin. Współautor receptur suplementów diety, które dostępne są na rynku. Autor i współautor licznych publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych oraz monografii. Obszar zainteresowań: choroby dietozależne, farmakognozja, chemia.
Pracownik dydaktyczny w Instytucie Inżynierii Mechanicznej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wykładowca przedmiotów dotyczących mechanizacji rolnictwa i cyfryzacji w produkcji żywności. Publicysta i popularyzator wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań technicznych stosowanych w rolnictwie i cyfrowej transformacji sektora rolnego. Autor bloga „Rolnictwo 4.0 – rolnictwo przyszłości” w serwisie Facebook.
Katarzyna Kot
*pełny skład zostanie podany wkrótce
dr Agnieszka Szymecka-Wesołowska
Michał Hołdaj
dr inż. Barbara Groele
Piotr Skorupski
Paweł Mirosz
mgr inż. Radosław Bogusz
Katarzyna Wolny-Tomczyk
Joanna Olszak
Mgr inż. Kinga Szczepanik
Wojciech Pawlikowski
Joanna Szulc
Klaudia Kałwa
Jacek Skudlarski
Monika Dziedziech
Młodszy menedżer produktu ds. konferencji
mdziedziech@wip.pl
Zapisz się i weź udział w prelekcjach doświadczonych ekspertów!
Udział w konferencji jest bezpłatny!
* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe