Szanowny Czytelniku,

chciałbym pokazać Ci, jak komputer może ułatwić Ci codzienne życie - w końcu po to komputery zostały stworzone. Nieważne ile masz lat i jakie doświadczenie komputerowe masz za sobą, komputer może się stać Twoim głównym narzędziem upraszczającym Ci życie.

Dzięki komputerowi:

 • wiele codziennych czynności może zająć Ci mniej czasu
 • możesz zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy
 • oszczędzisz sobie trudu wychodzenia z domu - docenisz to szczególnie w słotne, jesienne lub zimowe, mroźne dni
Sprawdź »

Nigdy więcej 404 Page Not Found Connection Timeout, System Error

Zdaję sobie sprawę, jak obco i niezrozumiale brzmią te terminy. Te wszystkie anglojęzyczne nazwy, którymi naszpikowane są instrukcje, podręczniki, a nawet filmiki edukacyjne na You Tube. Kiedy próbowałem je zrozumieć komputerowy żargon skutecznie mi to uniemożliwiał – miałem wrażenie, że aby obsługiwać komputer, trzeba być wybitnym ekspertem.


Nie wiem, jak sobie z tym radzisz, ale mnie te wszystkie obco brzmiące i niezrozumiałe słowa irytują. Tym bardziej, że jak się za chwilę sam przekonasz – cały ten komputerowy żargon jest całkowicie niepotrzebny.


Niestety, w całym kraju setki tysięcy osób takich jak TY, bombardowanych jest niezrozumiałymi artykułami, pełnymi trudnych do odtworzenia instrukcji, które sprawiają że używanie komputera i Internetu jest straszliwie skomplikowane a jedno niewłaściwe kliknięcie może się skończyć katastrofą.


Nic bardziej mylnego!


Na początek zapamiętaj, że bardzo trudno jest zniszczyć lub popsuć komputer jednym, pomyłkowym kliknięciem.


Nawet jeśli dzięki tej czynności coś się zmieni, będzie to można odwrócić. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej i najważniejsze – przestań bać się tego, że popsujesz swój komputer!


Jeśli klikniesz tam, gdzie nie trzeba, albo naciśniesz przypadkowo jakąś kombinację klawiszy w wyniku czego z ekranu zniknie wskaźnik myszki albo dokument, nad którym pracowałeś, przestanie działać Internet, czy filmik na You Tube przestanie się odtwarzać, nie ma powodów do paniki! Poradzisz sobie z tym sam!

Wszystko, czego potrzebujesz, to właściwe wytyczne

Mówiąc właściwe wytyczne, mam na myśli instrukcje krok po kroku, pozbawione technicznej, żargonowej terminologii. Dokładnie tego typu pomoc znajdziesz w magazynie "Komputer i Internet bez tajemnic" oraz na końcu tej wiadomości.


To jedyny magazyn komputerowy dla osób dojrzałych, z doświadczeniem życiowym, co podkreślam z dumą.

Dzięki magazynowi "Komputer i Internet bez tajemnic" obsługiwanie komputera stanie się dla Ciebie dziecinnie proste!

Nawet jeśli czasami brak Ci cierpliwości, czujesz się przytłoczony lub zawiedziony... Te wszystkie funkcje i możliwości komputera, zwłaszcza podłączonego do Internetu przytłaczają Cię...


Staniesz się zdecydowanie bardziej kompetentnym, pewnym siebie i świadomie korzystającym użytkownikiem. Przestaniesz z zazdrością patrzeć na innych, którzy wykonują niesamowite rzeczy na swoich komputerach. I nie będziesz już musiał prosić o pomoc nikogo młodszego!


Rozumiem, że możesz być sceptycznie nastawiony, bo wiem, jak wiele nieetycznych reklam jest w sieci. Ale tym razem mi zaufaj – za chwilę Ci udowodnię, że ten Poradnik jest inny.


Pamiętam, jak okropnie się czułem, gdy byłem jedyną osobą w rodzinie, która nie mogła w pełni korzystać z komputera. Inni jakoś sobie radzili, a ja ciągle musiałem wszystkich o wszystko pytać. Ciągle mi coś przeskakiwało, znikało, uciekało – na ekranie pojawiało się nie to, co chciałem... Byłem tak sfrustrowany, że szybko poddawałem się. To, co inni robili w kwadrans, ja robiłem ponad godzinę.


W końcu zapisałem się na kurs komputerowy.


Cóż, prawda jest taka, że to była katastrofa.


Kurs obejmował wiele zagadnień kompletnie mi niepotrzebnych albo takich, którymi po prostu nie byłem zainteresowany. Nie rozumiałem prawie niczego. Najgorsze było to, że wiele pytań, które mnie nurtowało, nie miało kompletnie żadnego znaczenia dla innych, często dużo młodszych uczestników.


Miałem wrażenie, że jestem „za stary”, żeby za tym wszystkim nadążyć. Ale to nie było tak. Teraz, z perspektywy czasu wiem, że problem polegał na metodzie nauczania!

Ludzie dojrzali nie uczą się wolniej niż ludzie młodsi

Inaczej nie znaczy gorzej. Zdobywaliśmy wiedzę, kiedy świat był inny, mieliśmy inny system edukacji, więc nic dziwnego w tym, że uczymy się inaczej niż młodsi wiekiem. Dlatego magazyn Komputer i Internet bez tajemnic został stworzony specjalnie dla nas.

My po prostu uczymy się inaczej!

 • Znajdziesz w nim zagadnienia, które są przydatne i użyteczne dla osób w twoim wieku. To jest jeden z priorytetów, by treść była dostosowana do potrzeb i zainteresowań pokolenia dojrzałych ludzi.
 • W końcu poczujesz się pewniej, pracując przy komputerze. Będziesz dokładnie wiedzieć, co musisz zrobić, by osiągnąć swój cel – stworzyć nowy dokument, album ze zdjęciami, poprawić działanie programu do odbierania poczty.
 • Wszystkie instrukcje są sprawdzane – między innymi przeze mnie – dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko Ci się uda.

W przeciwieństwie do innych publikacji, czy kursów przeznaczonych dla wszystkich, ten magazyn przeznaczony jest dla osób dojrzałych – do ludzi takich jak Ty, czy ja.

Co oznacza "testowany przez osoby w dojrzałym wieku”?

To proste: aby mieć całkowitą pewność, że nasze porady są przydatne dla osób „dojrzałych”, powołaliśmy zespół, który wszystko skrupulatnie sprawdza. Dzięki temu mamy pewność, że każda wskazówka lub instrukcja jest:

Łatwa do zrozumienia - bez zbędnego żargonu komputerowego, za to przy użyciu codziennych słów

Łatwa do zrobienia - ponieważ zawsze dostarczamy konkretnych instrukcji krok po kroku wraz z ilustracjami, żebyś nie miał żadnych wątpliwości, co masz zrobić.

Szybka - będziesz zdziwiony tym, ilu praktycznych rzeczy nauczysz się w tak krótkim czasie.

Bezstresowa - tym razem zapomnij o frustracji i poddenerwowaniu, jakie zwykle towarzyszyło Ci przy pracy z komputerami.

Nareszcie nic Cię już nie powstrzyma przed zrobieniem czegoś, co chcesz zrobić na swoim komputerze

Od teraz będziesz mógł zrobić WSZYSTKO, co chcesz zrobić i to po swojemu, w tym m.in:

 • Rozmawiać przez Internet za pośrednictwem Skype (telefony wideo).
 • Używać swojego komputera jako "pracowni fotograficznej" do łatwego edytowania, np. retuszowania zdjęć, dowiesz się m.in., jak usunąć ze zdjęć efekt czerwonych oczu.
 • Samodzielnie rozwiązać problem ze znikającym paskiem lub zablokowanym kursorem myszki.
 • Tworzyć profesjonalnie wyglądające pisma urzędowe i inne dokumenty.
 • Wiedzieć, jak bezpiecznie kupować przez Internet.
 • Szybko odszukać plik, który gdzieś Ci zginął.

Cokolwiek będziesz chciał zrobić...

Pokażemy Ci, jak to zrobić!

Dzięki magazynowi Komputer i Internet bez tajemnic dowiesz się, jak zrobić coś nowego na komputerze i to bez niepotrzebnego stresu, zupełnie samodzielnie.


W krótkim czasie:

 • Zrobisz zadziwiająco szybki postęp
 • Zaczniesz korzystać z wielu wspaniałych i użytecznych funkcji komputera podłączonego do Internetu
 • Będziesz używać komputera bez obaw, stresu i frustracji

Domyślam się, o czym teraz prawdopodobnie myślisz. Być może to wszystko, o czym piszę, wydaje Ci się nieprawdopodobne. Albo zastanawiasz się, jaką musisz mieć wiedzę o komputerach, żeby w pełni korzystać ze wskazówek zawartych w magazynie Komputer i Internet bez tajemnic


Odpowiedź jest jedna – żadnej!


To kolejny wyróżnik, którym charakteryzuje się magazyn. Jest równie przydatny dla osób, które dopiero zaczynają używać komputera, jak i dla osób, które z niego korzystają jakiś czas.


Niezależnie od tego, czy mówimy o edycji dokumentów, czy bezpieczeństwie komputerowym, zawsze opisujemy wszystkie czynności w taki sposób, że poradzisz sobie z tym, nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia z używaniem komputera.


Z kolei osoby o większym doświadczeniu znajdą mało znane porady, dzięki którym osiągną oczekiwane efekty... przykładowo będą korzystać ze skrótów używanych przez profesjonalistów, co znacznie przyspieszy ich pracę.


Jasny, przejrzysty układ porad czy instrukcji obsługi oznacza, że zawsze znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Nadal nie jesteś pewien?

Cóż, to bardzo dobrze!


To, że jesteś sceptycznie nastawiony, wcale mnie nie dziwi. Zdrowa dawka sceptycyzmu jest naturalna i całkowicie uzasadniona w czasach, gdy tak wielu ludzi pada ofiarą różnego rodzaju oszustw.


Dlatego przeczytaj, jak magazyn "Komputer i Internet bez tajemnic" oceniają jego czytelnicy.

Miałam wrażenie, że nigdy nie ogarnę tej „piekielnej maszyny”. I na pewno by tak było, gdybym nie trafiła na poradnik. W końcu nauczyłam się samodzielnie obsługiwać komputer.


Janina Z. (56 l.) z Tarnowa

Wysłałem córce album z wakacji z Sopotu '76. Dzięki Poradnikowi nauczyłem się skanować zdjęcia.Teraz z komputera korzystam na co dzień.


Wiesław M. (62 l.) z Lubonia

Teraz już swobodnie piszę i rozmawiam z wnukami z Anglii. A komputer jest włączony prawie non stop, a nie jak kiedyś zakryty pokrowcem, żeby się nie kurzył.


Maria N. (64 l.) z Sanoka

Ty też możesz zacząć wykorzystywać komputer w codziennym życiu, nawet jeśli do tej pory tego nie robiłeś!

Widzisz, wiele osób z naszego pokolenia uważa, że dużo trudniej jest im się uczyć nowych rzeczy, a szczególnie obsługi komputerów. Ale to jest dalekie od prawdy przekonanie.


Ludzie w naszym wieku nie są wolniejsi w nauce. Po prostu uczymy się wykorzystując swój cały potencjał, wcześniej zdobytą wiedzę i swoje życiowe doświadczenie.


Korzystając z magazynu Komputer i Internet bez tajemnic

 • Nauczysz się w pełni panować nad komputerem
 • Będziesz samodzielny i przestaniesz być uzależniony od czyjejkolwiek pomocy
 • Ułatwisz sobie wiele codziennych czynności:
 • Co zrobić, jeśli komputer ulegnie awarii?
 • Co zrobić, jeśli komputer zawiesza się?

Zobacz, jakie to proste!

Tworzenie notatek i przypomnień na swoim biurku:

czy chciałbyś, aby na Twoim monitorze wyświetlała się notatka przypominająca

o czymś ważnym do zrobienia

Jak zrobić notatkę przypominającą w Windows 10, która wyświetli się na ekranie Twojego monitora?

Żółte karteczki – praktyczne notatki na pulpicie Twojego komputera

System Windows oferuje niewielką aplikację Sticky Notes, która służy do zapisywania na ekranie notatek przypominających żółte karteczki. Tyle tylko, że karteczki mogą mieć różne kolory, a zapisywane notatki mogą powstać z użyciem różnych krojów pisma.

1. Aby uruchomić Sticky Notes

i utworzyć notatkę, wystarczyć kliknąć przycisk Start i zacząć wpisywać nazwę programu, czyli Sticky Notes. Po chwili Windows wyświetli ikonę tego programu, wtedy należy kliknąć ją lewym przyciskiem myszy.


2. Na ekranie pojawi się małe okienko w formie żółtej karteczki. Jeśli klikniesz je prawym przyciskiem myszy, możesz zmienić jej kolor.


Lub też


Możesz od razu przejść do wpisywania notatek.


Jeśli chcesz utworzyć kolejne notatki, kliknij przycisk z symbolem plusa. Z kolei przycisk z krzyżykiem powoduje skasowanie notatki.

3. W sformatowaniu notatki pomogą skróty klawiaturowe.

Zaznacz kursorem wybrany fragment tekstu, a następnie wciśnij klawisze, aby uzyskać pożądany efekt:

 • [Ctrl]+[B] – pogrubienie
 • [Ctrl]+[I] – kursywa
 • [Ctrl]+[Shift]+[L] – wypunktowanie
 • [Ctrl]+[Shift]+[L]+[L] – lista numerowana
 • [Ctrl]+[Shift]+[>] – powiększanie tekstu
 • [Ctrl]+[Shift]+[<] – zmniejszanie tekstu
 • [Ctrl] +[U] – podkreślenie
 • [Ctrl]+[T] – skreślenie

Widzisz, jakie to proste!

Teraz możesz codziennie robić sobie takie karteczki i nic już nie umknie twojej uwadze. W końcu komputer to narzędzie, które ma służyć Ci pomocą.

magazyn dla Ciebie!

Pokazałem Ci jedną z naprawdę wielu praktycznych funkcji. Jak zapewne się domyślasz, jest ich znacznie więcej. Dlatego pozostańmy w kontakcie, a regularnie będę podsyłał Ci kolejne praktyczne wskazówki dotyczące obsługi komputera. Gwarantuję, że będą równie praktyczne, jak ta.

Przez 14 dni możesz korzystać z magazynu Komputer

i Internet bez tajemnic bez żadnych zobowiązań

Oznacza to jedno – wyślę Ci pierwszy numer, abyś spokojnie zapoznał się z nim i zobaczył, jak bardzo jest pomocny.

Podsumujmy więc naszą propozycję:


Pierwsze wydanie poradnika "Komputer i Internet bez tajemnic" testujesz za darmo na nasz koszt i ryzyko. Wraz z tym wydaniem otrzymasz dwa prezenty

1. Praktyczny kartonik ze skrótami klawiaturowymi, które bardzo ułatwią Ci korzystanie z komputera

2. Książkę „Ściągawka z Windows 10 – szybkie rozwiązania, triki, pytania, odpowiedzi”

Jeżeli w ciągu 14 dni po otrzymaniu tego wydania nie wyrazisz sprzeciwu (wystarczy telefon, e-mail do naszego Centrum Obsługi Klienta pod nr 22 518 29 29), to będziesz otrzymywać kolejne, płatne numery.


Jeżeli zostajesz z nami, z kolejnym numerem wyślemy Ci fakturę. Specjalna cena za 3 numery „Komputer i Internet bez tajemnic”, na jaką się umawiamy, to 19,9 za numer czyli w sumie 59,7 zł brutto. Co ważne: pokryjemy za Ciebie koszty wysyłki, zatem nie pojawi się żadna dodatkowa opłata!


Sam zdecyduj czy chcesz stać się panem swego komputera. Pamiętaj, że niczego nie ryzykujesz.


PS Pierwszego wydania oraz prezentów nie musisz do nas odsyłać, bez względu na decyzję o dalszej współpracy. Są one dla Ciebie.


PS2 Nie płacisz za przesyłkę, my pokrywamy wszystkie koszty!