I EDYCJA
Ogólnopolski Kongres
ELEKTRO-ENERGETYCZNY
23 sierpnia 2022 r.
Kongres Online - Udział bezpłatny
Dostępny przez 7 dni - do obejrzenia w dowolnym miejscu i czasie
O KONGRESIE
Szanowni Państwo!
Podczas tegorocznej I edycji Ogólnopolskiego Kongresu Elektro-Energetycznego chcemy podjąć dyskusję wokół działań na rzecz elektro-energetyki. Wydarzenie skierowane jest do czołowych przedstawicieli sektora elektro-energetycznego jak również właścicieli firm elektrycznych, specjalistów ds. elektryki, elektryków w zakładach produkcyjnych oraz w firmach elektroinstalacyjnych.
Tematy jakie zostaną poruszone, to przede wszystkim jak dbać o bezpieczeństwo eksploatacji instalacji i urządzeń energetycznych, a jak się do tego mają nowe technologie. Ten wykład poprowadzi znany ekspert pan Tomasz Karwat z Technical Managment Karwatt & Associates pierwszy i jak na razie jedyny w Polsce biegły sądowy z zakresu elektromobilności.
Do tego powiemy o takich tematach, jak samochody elektryczne i stacje ładowania, nowe zasady montażu instalacji fotowoltaicznych, nowe metody pomiarów oraz nowinki technologiczne takie jak chociażby inteligentna energia.
Najlepsze rozwiązania potrzebują zderzenia wielu punktów widzenia, dlatego przedstawimy najlepsze wnioski z powyższych zagadnień.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w wydarzeniu.
Dlaczego warto być z nami:
Program ramowy 23.08.2022
09:00-10:00
Wykład: Bezpieczeństwo eksploatacji instalacji i urządzeń energetycznych a nowe technologie
10:00-10:15
Przerwa
10:15-11:15
Panel dyskusyjny: Elektryzująca przyszłość - samochody elektryczne i stacje ładowania
11:15-11:30
Przerwa
11:30-12:30
Wykład: Zasady montażu instalacji fotowoltaicznych według obowiązujących przepisów i norm
12:30-12:45
Przerwa
12:45-13:45
Wykład: Rozwiązania ułatwiające znakowanie dla branży elektro-energetycznej
*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w powyższej agendzie
PRELEGENCI
wiodący audytor i ceniony ekspert na rynku usług technicznych. Posiada uprawnienia specjalisty BHP i audytora wewnętrznego BHP. Jest certyfikowanym wykładowcą SEP i Rzeczoznawcą Izby Rzeczoznawców SEP oraz Rzeczoznawcą NOT. Występuje również jako biegły sądowy ad hoc. Pracuje jako ekspert firm ubezpieczeniowych w zakresie likwidacji szkód majątkowych, między innymi dla takich firm jak: PZU, Aviva, Warta czy Hestia.
Posiada wszechstronne wykształcenie, głównie w zakresie elektroenergetyki, ale także w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, co pozwala mu na tworzenie analiz finansowych dla projektów inwestycyjnych. W czerwcu 2014 ukończył z wyróżnieniem program Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Praktykuje pomiary elektroenergetyczne od ok. 20 lat, jednocześnie prowadząc szereg szkoleń z tego zakresu. Od lipca 2014 pełni funkcję redaktora merytorycznego w wydawnictwie Wiedza i Praktyka.
Tomasz Karwat podczas swojej wieloletniej pracy zawodowej opracował ok. 300 różnych prac eksperckich z zakresu elektroenergetyki, w tym instrukcje eksploatacji dla firm z rozmaitych branż. Ugruntowana wiedza techniczna oraz znajomość prawa i ekonomii, pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia w realizowaniu audytów instalacji elektroenergetycznych. Tomasz Karwat może się także poszczycić unikalnymi kwalifikacjami w zakresie optymalizacji zużycia energii, które z sukcesem wykorzystywał podczas współpracy z wieloma czołowymi polskimi i zagranicznymi firmami. Jako jeden z niewielu ekspertów w Polsce, posiada certyfikat ITC Termography, dzięki któremu może wykonywać pomiary termowizyjne na całym świecie.
Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej studiów magistersko inżynierskich na kierunku Elektrotechnika, specjalności Elektroenergetyka, które ukończyłem w 2010r. roku ukończyłem również w 2007 studia magistersko inżynierskie na kierunku Automatyka i Robotyka o specjalności automatyka, obecnie jestem doktoratem na wydziale: Elektrotechnika w katedrze Mechatroniki i Inżynierii Wysokich Napięć, Politechniki Gdańskiej gdzie przedmiotem mojej rozprawy doktorskiej są instalacje fotowoltaiczne oraz zagadnienia związane z ochroną przeciwporażeniową.
Od ponad 15 lat świadczę usługi jako: inspektor nadzoru, projektant, kierownik robót elektrycznych, koordynator prac instalacyjnych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, brałem udział w licznych inwestycjach budowlanych, gdzie była niezbędna specjalistyczna wiedza techniczna w tym również wiedza z zakresu prawa budowlanego oraz procesów i procedur budowlanych. Posiadam uprawnienia budowlane do kierowania i projektowania od 12 lat w spec. instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadam tytuł specjalisty oraz rzeczoznawcy Stowarzyszenia Elektryków Polskich, uprawnienia rzeczoznawcy do spraw jakości i usług w spec. instalacji i urządzeń elektrycznych z nadania Wojewody Pomorskiego. Od 3 lat jestem również Biegłym Sądowym przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku z zakresu instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych, dodatkowo jestem Rzeczoznawcą Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oczywiście posiadam uprawnienia kwalifikacyjne E i D w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu oraz kontrolno- pomiarowym bez ograniczeń napięciowych. Powadze zajęcia dydaktyczne jak również brałem udział w konferencjach technicznych w tym również w roli prelegenta.
Prezes Zarządu Krajowej Izby Klastrów Energii i Odnawialnych Źródeł Energii. Doświadczony menedżer, przedsiębiorca i wynalazca. Jego strategia biznesowa opiera się na wdrażaniu pomysłów i projektów, zarówno pod względem biznesowym, jak i technologicznym. Pomysłodawca wielu klastrów energii i ich aktywny członek. Jako specjalista zajmuje się integracją systemów, które pozwalają uzyskać nowe funkcjonalności w dziedzinie energii odnawialnej, e-mobilności, finansów, zanieczyszczenia powietrza, kontroli pojazdów, mechaniki i optyki. Inwestor i anioł biznesu wspierający i wdrażający projekty z różnych dziedzin na wczesnym etapie rozwoju. Inwestor i menedżer w start-upach tworzących technologiczną przyszłość. Twórca zgorzeleckiego huba innowacji specjalizującego się w tworzeniu technologii dla klastrów energii.
Specjalizuje się w problematyce zrównoważonego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem polityki klimatyczno-energetycznej, gospodarki niskoemisyjnej, zrównoważonego transportu oraz elektromobilności.
Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w Ministerstwie Środowiska i Ministerstwie Gospodarki, koordynując działania m.in. w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej. Przez wiele lat uczestniczył w negocjacjach na forum Ramowej konwencji NZ ws. zmian klimatu (UNFCCC) oraz w grupach roboczych Rady UE.
Założyciel i Prezes Zarządu firmy stacjeladowania.com sp. z o.o. Od lat aktywny sympatyk elektromobilności, który szybko swoje zamiłowanie powiązał z biznesem i stylem życia. Obecnie ekspert w zakresie stacji ładowania samochodów elektrycznych, stale zaangażowany w rozwój branży, konsekwentnie i odpowiedzialnie budujący świadomość polskich kierowców w zakresie elektromobilności. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu. Absolwent Executive MBA, na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
Członek organizacji branżowych:
– Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych,
– Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności,
– Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności,
oraz lokalnych organizacji okołobiznesowych:
– Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej,
– Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej,
– Aglomeracji Zielonogórskiej.
Bussines Development Manager ES & Solution Products w firmie Brother Central and Eastern Europe GmbH.
Od ponad 10 lat specjalizuje się w dziedzinie Auto ID. W firmie Brother zajmuje się specjalistycznymi rozwiązaniami drukującymi dla rynku elektrycznego i energetycznego. Dopasowuje rozwiązania w zakresie druku etykiet pod potrzeby klienta oraz rozwija kanał partnerski.
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polska Izba Rozwoju Elektromobilności.
Współzałożyciel i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego. Praktyk branży elektromobilności, ze szczególnym ukierunkowaniem na rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Współtwórca programu E-mobility now!, który to zakłada budowanie realnej elektromobilności w jednostkach samorządu terytorialnego, poprzez szereg działań oddolnych (na różnych płaszczyznach, m. in.: edukacja, infrastruktura, promocja, informacja) mających na celu stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju elektromobilności. Uczestnik wielu kongresów, konferencji i grup roboczych mających na celu wypracowanie właściwych warunków tworzących elektromobilność w Polsce.
Tomasz Karwat
Konrad Seklecki
Albert Gryszczuk
Jacek Mizak
Adam Agacki
Viktor Arsenovych
Krzysztof Burda
PARTNERZY
Warunki uczestnictwa
Dla uczestników online:
W dniu rozpoczęcia konferencji przypomnimy Ci o niej e-mailowo oraz prześlemy informacje organizacyjne.
Do 30 sierpnia 2022 r. otrzymasz certyfikat uczestnictwa w konferencji online, który będziesz mógł samodzielnie wydrukować.
ZOBACZ DOSTĘPNE PAKIETY
Udział w wydarzeniu jest płatny dla przedstawicieli firm dostarczających rozwiązania technologiczne w w/w tematyce wydarzenia.
Koszt udziału 300 zł + vat*
Celem zgłoszenia proszę o kontakt mailowy: mkaczmarek@wip.pl
*organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia
* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe
Formularz rejestracyjny
KONTAKT
Mariola Kaczmarek
Specjalista ds. sprzedaży konferencji
Telefon: 22 429 43 45
E-mail: MKaczmarek@wip.pl