STRATEGIA UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH ZIELONEGO ŁADU
Ogólnopolska Konferencja Online
„OD POLA DO STOŁU”
Konferencja oparta na głównych założeniach strategii Unii Europejskiej w ramach Zielonego Ładu.
UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY
23 września 2021 r.
Do uruchomienia konferencji pozostało:
O KONFERENCJI
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję „Od pola do stołu” online, która odbędzie się w dniu 23 września 2021 r.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne i możliwe po zarejestrowaniu się na stronie konferencji https://odpoladostolu.wip.pl. Przewidywana liczba uczestników 1000 osób.
Wydarzenie skierowane jest do producentów żywności, rolników, producentów opakowań, hurtowni spożywczych, hurtowni produktów ekologicznych, producenci żywności innowacyjnej, producentów alternatywnych źródeł energii.
Podczas konferencji uczestnicy poznają projektowane sposoby znakowania żywności, możliwości rozwoju i wspierania konkurencyjności dla rolników, wyzwania dotyczące projektowania zrównoważonych opakowań i dobre praktyki marketingu produktów żywnościowych.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI
Jesteśmy przekonani, że Ogólnopolska Konferencja „Od pola do stołu” Online na stałe wpisze się w Państwa kalendarz konferencyjny, gdyż stanie się areną wymiany myśli.
PROGRAM
24.03.2021 DZIEŃ I
09:10-09:30
SESJA INAUGURACYJNA
09:30-10:30
Panel I - Odpowiedzialne praktyki marketingu przemysłu spożywczego
10:45-11:45
Panel II - Opakowania - jak ograniczyć opakowania żywności
12:00-13:00
Panel III - Znakowanie żywności - co czeka producentów żywności
13:15-14:15
Panel IV - Rolnictwo - jakie są szanse dla polskiego rolnictwa
Materiały do pobrania:
GŁÓWNE ZAŁOŻENIA STRATEGII UNII EUROPEJSKIEJ „OD POLA DO STOŁU” W RAMACH ZIELONEGO ŁADU
To wszystko czeka na uczestników podczas 4 paneli tematycznych moderowanych i prowadzonych przez zaproszonych ekspertów i partnerów konferencji i transmitowanych z naszego studia w Warszawie.
PRELEGENCI
Krzysztof Przybył, Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” - Absolwent SGGW. Współzałożyciel i były członek zarządu spółek holdingu MESCOMP. Członek rad nadzorczych programu Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Współtwórca programu promocyjnego „Polska na pięciu kontynentach”. Były członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Rady Gospodarki Żywnościowej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wieloletni członek Zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Współtwórca i przewodniczący Rady Fundacji Best Place – Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc. Członek Rady Sektorowej ds. Kompetencji w Handlu. Ekspert Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie PR. Przewodniczący Rady Nadzorczej Polska Siatkówka Sp. z o.o.
Prawnik, wspólniczka i współzałożycielka Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska, D. Szostek sp.j. (www.food-law.pl); specjalizuje się w doradztwie prawnym dla przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej w zakresie prawa żywnościowego. Praktykę prowadzi od ponad 10 lat. Wykładowca akademicki z zakresu prawa żywnościowego (na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie). Członkini rady ekspertów Krajowej Rady Suplementów i Odżywek; członkini zarządu fundacji Europejski Instytut Suplementów i Odżywek (www.eisd.pl). Członkini Polskiego Stowarzyszenia Prawników Agrarystów oraz Europejskiego Stowarzyszenia Prawa Żywnościowego (EFLA). Autorka wielu publikacji z zakresu prawa rolnego i żywnościowego w kraju i zagranicą, w tym ekspertyz badawczych dla instytucji publicznych z zakresu prawa i polityki rolno-żywnościowej. Prelegentka na krajowych i zagranicznych konferencjach i szkoleniach z zakresu prawa żywnościowego, w tym m.in. dla radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Trenerka prawa żywnościowego (przeprowadzonych kilkadziesiąt szkoleń dla pracowników firm spożywczych a także przedstawicieli inspekcji urzędowej kontroli żywności). Redaktor naukowy i współautorka komentarza do pierwszego na polskim rynku systemowego komentarza ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia („Bezpieczeństwo żywności i żywienia. Komentarz” Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2013 r.), komentarza do Rozporządzenia (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych („Oświadczenia żywieniowe i zdrowotne w oznakowaniu, prezentacji i reklamie żywności. Komentarz” Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2015 r.) oraz komentarza do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 („Znakowanie, prezentacja, reklama żywności. Komentarz do rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (UE) nr 1169/2011”). (wyd. 2018 Wolters Kluwer);
Dziennikarz, audytor wiodący ISO 22000:2018 oraz manager systemów IFS, BRC.
Dd 2002 r. Prezes Zarządu BIOEKSPERT Sp. z o.o. - jednostki certyfikującej w rolnictwie ekologicznym. Od 2009 r. jest przedstawicielem polskich organizacji członkowskich i członkiem Rady IFOAM EU (International Federation of Organic Agriculture Movements). Od 2008 r. jest członkiem Komitetu Akredytacji IOAS (International Organic Accreditation Service). Od 2016 r. jest członkiem Rady Rolnictwa i Produkcji Ekologicznej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komitetu Monitorującego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz od 2014 r. w Komisji ds. GMO przy Ministrze Środowiska. Jest członkiem Stowarzyszenia Forum Rolnictwa Ekologicznego. Od ponad 35 lat profesjonalnie zajmuje się rolnictwem ekologicznym. W 2009 r. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.
Pasjonatka prawa żywnościowego, wieloletni praktyk, skuteczny trener.
Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów z interpretacją przepisów, zwłaszcza dotyczących znakowania, promocji i reklamy żywności. Regularnie publikuje w prasie branżowej, ale i popularno-naukowej. Ocenia poprawność składu, przygotowuje projekty pism do urzędów oraz szkoli wszystkich tych, którzy chcą poznać tajniki prawa żywnościowego i przećwiczyć je w praktyce, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.
Prywatnie – trener dobrych nawyków żywieniowych trójki dzieci, amatorka kawy i książek, ale tylko tych 'prawdziwych' - z okładką, kartkami i wyjątkowym zapachem.
Lekarz medycyny, dietetyk i żywieniowiec. Absolwent Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Dr hab. nauk rolniczych w zakresie technologii żywności i żywienia, specjalność żywienie człowieka i dietetyka. Nauczyciel akademicki. Kierownik Zakładu Dietetyki w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie. Autor podręczników do dietetyki oraz szeregu artykułów w tej dziedzinie. Udział eksperta sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PRZETWÓRCÓW I PRODUCENTÓW PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH „POLSKA EKOLOGIA"
Pracownik J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Specjalizacja w dziedzinie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych do kontaktu z żywnością. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie przepisów prawa europejskiego i polskiego oraz metod badawczych na temat opakowań do żywności. Członek Komitetu Technicznego 133 ds. Opakowań PKN. Autor i współautor publikacji oraz wdrożeń metod badań materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Uczestnik projektów badawczo-rozwojowych finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Trener i doradca w zakresie materiałów i wyrobów do kontaktu z żywnością. W latach 2005-2013 pracownik Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań.
Prof. IOR-PIB dr hab. Jolanta Kowalska pełni funkcję kierownika Zakładu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska w Instytucie Ochrony Roślin – PIB (IOR-PIB) w Poznaniu. Ekspert oraz wykładowca w dziedzinie ochrony upraw ekologicznych. Kwalifikuje środki ochrony roślin dla rolnictwa ekologicznego. Prowadzi badania na rzecz poszerzenia zakresu środków i metod ochrony upraw ekologicznych - wykorzystania metod niechemicznych, produktów naturalnych oraz mikroorganizmów pożytecznych. Jej badania obejmują także elementy bioróżnorodności i kształtowania infrastruktury pól rolniczych jako wzmocnienie konserwacyjnej metody biologicznej. Autorka licznych prac oryginalnych i popularnonaukowych. Ściśle współpracuje z podmiotami doradztwa rolniczego oraz jednostkami badawczymi. Zasiada w gremiach Rad Naukowych instytutów badawczych. Redaktor działowy w wydawnictwach naukowych IOR-PIB oraz koordynator merytoryczny licznych projektów naukowych finansowanych ze środków krajowych oraz UE. Laureatka nagród i wyróżnień.
Dyrektor Konkursu „Teraz Polska” w Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na Kierunku Menedżerskim. Koordynuje prace związane z przeprowadzaniem w Fundacji konkursów „Teraz Polska” oraz „Wybitny Polak”. Uczestnik wielu konferencji i debat poświęconych kreowaniu wizerunku Polski oraz promocji kraju na arenie międzynarodowej.
dziennikarka, autorka bestsellerowych poradników „Wykorzystuje, nie marnuje. 52 Wyzwania Zero Waste” „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku, reportaży, „Mniej Mięsa”, dziecięcych „Samotny Banan” oraz „ I Ty możesz uratować świat”, reportaży i wywiadów kulinarnych. Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.
Prowadzi warsztaty, szkolenia poświęcone zrównoważonemu rozwoju, niemarnowaniu i obiegowi zamkniętemu. Współpracuje z samorządami i instytucjami publicznymi, konsultuje projekty ekologiczne. Na balkonie hoduje pomidory i jadalne kwiaty, gotuje w rytmie sezonu, jeździ rowerem, unika nadmiaru.
Katarzyna Kot
Adam Fotek
Jolanta Kowalska
Michał Lipiński
Joanna Olszak
Wawrzyciec Maziejuk
Dorota Metera
Sylwia Majcher
Dariusz Włodarek
Dr Agnieszka Szymecka
Krzysztof Przybył
WARUNKI UCZESTNICTWA
Zasady uczestnictwa w konferencji on-line:
Konferencja on-line jest bezpłatna.
Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz mail potwierdzający udział w konferencji. Koniecznie potwierdź swój udział w konferencji, klikając w link z e-maila!
W ramach rejestracji zapewniamy:
W dniu rozpoczęcia konferencji przypomnimy Ci o niej e-mailowo oraz prześlemy informacje organizacyjne.
Do 30 września 2021 r. otrzymasz certyfikat uczestnictwa w konferencji online, który będziesz mógł samodzielnie wydrukować.
* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe
Formularz rejestracyjny