Tydzień specjalistów do spraw wynagrodzeń

16-22 maja 2016 r.

  • Testowe egzemplarze publikacji
  • Bezpłatne e-szkolenie
  • Prezenty
  • Rabaty

Portal kadrowy – Twoje źródło informacji

Ponad: 100 ekspertów, 12 000 udzielonych porad, 1000 przydatnych narzędzi kadrowo-płacowych, e-szkolenia

Zamów dostęp do e-filmów oraz wszystkich zasobów portalu kadrowego

Wybrane tematy szkoleń dostępnych w serwisie

Wypełnij bezpieczny formularz rejestracji


PROMOCJA

Siedmiodniowy dostęp do portalu kadrowego za jedyne 4,90 zł netto

4,90 zł netto (6,03 zł brutto) za 7 dniowy dostęp

Ustalanie podstawy wymiaru składek za pracowników i zleceniobiorców

Wiedza dotycząca zasad ustalania podstawy wymiaru składek potrzebna jest w każdej firmie, która co miesiąc ma obowiązek opłacać składki na ubezpieczenia społeczne za pracowników oraz osoby zatrudnione na podstawie umów zlecenia. Gdy składki od danego przychodu nie zostaną opłacone trzeba złożyć korektę dokumentów i opłacić należności wraz z odsetkami.

Umowy zlecenia i umowy o dzieło od 1 stycznia 2016 r.

Umowy cywilnoprawne postrzegane są jako mniej zobowiązujące formy, na podstawie których wykonywana jest praca. Przy zawieraniu umów nie można jednak kierować się chęcią zawarcia takiej, a nie innej umowy. Cechy istotne każdej z nich określają bowiem przepisy. Dokonany wybór ma istotny wpływ na obowiązki płatnika względem ZUS.

Czas pracy – trudne zagadnienia i rozwiązanie ciekawych problemów

Kwestie związane z planowaniem i rozliczaniem czasu pracy należą do najtrudniejszych i najbardziej problematycznych zagadnień pojawiających się w praktyce kadrowej. O błąd nietrudno a pomyłki związane z czasem pracy mogą wiązać się dla pracodawcy ze znacznymi kosztami.

Wypowiadanie umów terminowych – po zmianach z 22 lutego 2016 r.

Rewolucja w zakresie umów terminowych objęła m.in. zasady dotyczące ich wypowiadania. Z dniem 22 lutego 2016 r. przestał obowiązywać sztywny, 2-tygodniowy okres wypowiedzenia umów na czas określony, a ich długość - tak jak w przypadku umów bezterminowych - uzależniona została od stażu pracy. Ale pewne odrębne regulacje pozostały. Pracodawcy muszą też szczególnie uważać na przepisy przejściowe – tzn. na jakich zasadach można aktualnie wypowiadać umowy terminowe zawarte przed zmianą przepisów.